Pomoc i Baza wiedzy
Logowanie:

Częste pytania

Jesteś tutaj:

Częste pytania

Jakie są podstawowe parametry serwerów pocztowych?

Login: Pełen adres e-mail (np. kontakt@moja-domena.pl)

Serwer poczty przychodzącej POP3: cmhost.pl
Port serwera poczty przychodzącej POP3: 110

Serwer poczty przychodzącej IMAP: cmhost.pl
Port serwera poczty przychodzącej IMAP: 143

Serwer poczty wychodzącej SMTP: cmhost.pl
Port serwera poczty wychodzącej SMTP: 587

Serwer poczty wychodzącej wymaga autoryzacji loginem i hasłem. Dla powyższych ustawień należy wyłączyć SSL / TLS / STARTTLS.

Szczegółowe informacje dotyczące parametrów serwerów pocztowych, w tym połączenia szyfrowanego przy użyciu protokołu SSL znajdują się w dziale Poczta e-mail.

Jak założyć skrzynkę e-mail?

Aby założyć skrzynkę e-mail należy zalogować się do Panelu DirectAdmin i wybrać interesującą Cię domenę. Następnie należy przejść do zakładki Konta e-mail i kliknąć w przycisk Utwórz konto e-mail. W wyświetlonej podstronie należy wprowadzić Nazwę, Hasło oraz Ograniczenie wielkości skrzynki (MB) i zatwierdzić ustawienia klikając przycisk Utwórz.

Szczegółowa instrukcja dotycząca tworzenia nowego konta e-mail znajduje się w dziale Poczta e-mail.

Jak sprawdzić pocztę on-line?

Aby sprawdzić pocztę należy zalogować się na swoją skrzynkę pocztową korzystając z przycisku Poczta e-mail znajdującego się w górnej części strony.

Aby zalogować się, w polu E-mail należy podać pełną nazwę konta np.: tomasz@moja-domena.pl, zaś w polu Hasło - ustawione podczas zakładania skrzynki hasło. Jeśli nie możesz się zalogować sprawdź w Panelu DirectAdmin czy Twoja skrzynka istnieje.

Pamiętaj!

W razie problemów z hasłem do konta e-mail w Panelu DirectAdmin możesz dokonać jego zmiany.

Jaki jest adres serwera baz danych MySQL?

Adres serwera baz danych MySQL to localhost.
Adres ten należy podawać w swoich skryptach PHP.

Gdzie znajdę PhpMyAdmin?

Panel phpMyAdmin znajduje się pod adresem cmhost.pl/phpmyadmin/. Zanim zalogujesz się do Panelu phpMyAdmin musisz utworzyć bazę danych - uczynisz to w Panelu DirectAdmin pod zakładką Zarządzanie MySQL.

Czy mogę uzyskać połączenie z serwerem MySQL z "zewnątrz"?

Tak, istnieje możliwość uzyskania połączenia pomiędzy serwerem MySQL w cmHost, a serwerem zewnętrznym. W celu jej aktywacji tej funkcji konieczne jest odblokowanie dostępu dla adresu IP z którego następowało będzie połączenie z Serwerem Baz Danych.

Aby to uczynić należy zalogować się do Panelu DirectAdmin następnie wybrać opcję Zarządzanie MySQL - dalej należy kliknąć w przycisk Dostęp zdalny. W wyświetlonej podstronie należy kliknąć w przycisk Dodaj IP i wprowadzić tam adres IP z którego nadchodzić będą połączenia następnie zatwierdzić ustawienia klikając przycisk Dodaj IP.

Dostęp do Serwera Baz Danych dla podanego adresu IP zostanie zostanie udzielony w ciągu 1h.

Czy mogę zmienić wersję PHP?

Wersję PHP z którego korzysta domena wybrać można w Panelu DirectAdmin pod zakładką Ustawienia domen. Ustwienie wchodzi w życie w ciągu 24h.

Jakie są adresy IP z których realizowane są wychodzące połączenia PHP?

Adresy IP serwerów z których realizowane są wychodzące połączenia (np. za pośrednictwem cURL czy fopen) to:
91.200.185.242
91.200.184.181
91.200.184.182
91.200.184.183
91.200.184.184
91.200.184.185
91.200.184.186
91.200.184.187
91.200.184.188
91.200.184.189
91.200.184.190

Użytkownicy nie są przypisani do konkretnego serwera PHP - w trakcie jednej sesji operacje może wykonywać dowolny z powyższych serwerów - ich wybór realizowany jest przy pomocy procedury Load Balancing.

W przypadku gdy korzystasz np. z zewnętrznych API do których dostęp ograniczony jest dla konkretnych adresów IP - konieczne jest odblokowanie dostępu dla wszystkich powyższych adresów.

Jak zalogować się na moje FTP?

Aby zalogować się na swoje konto FTP wystarczy skorzystać z dowolnego darmowego programu FTP. Czasami wystarczy nawet zwykły Explorator Windows ®.

Jakie są adresy DNS serwera?

Adresy DNS naszych serwerów (cmHost.pl) to:
ns1.cmhost.pl
ns2.cmhost.pl

Dlaczego serwer nie działa około 00:30?

Codziennie około godziny 00:30 oraz 3:00 w nocy przeładowywane są ustawienia serwera oraz wykonywane są kopie bezpieczeństwa, w związku z czym może występować jego niedostępność trwająca maksymalnie do kilku minut. Jest to zupełnie normalna i niezbędna operacja.

Pamiętaj!

Twój serwer jest monitorowany przez całą dobę - 365 dni w roku - najdrobniejsza nawet przerwa w działaniu powoduje natychmiastową interwencję dyżurujących techników.

Czy mogę uruchomić skrypty CGI?

W celu zachowania jak największego bezpieczeństwa stron internetowych Klientów, nie oferujemy możliwości uruchamiania skryptów CGI. Unikamy w ten sposób ryzyka, w którym jeden nieodpowiedzialny Klient mógłby doprowadzić do naruszenia prywatności danych pozostałych Klientów.

Wykonywanie skryptów CGI jest oczywiście możliwe na serwerach dedykowanych, gdyż nie zagraża danym innych Klientów (serwer nie jest współdzielony).

AIZO - administrowanie nieruchomościami Nidzica. Zarządzanie to nasza pasja! | Agencja interaktywna Chili Group - niepowtarzalne serwisy internetowe!
© 2012-2022 cmHost. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności © 2012-2015 cmHost Wdrożenie: Chili Media